Volgograd Arena

Pojemność45 568
Kraj Rosja
MiastoWołgograd
KlubyRotor
KategoriaProjekt zrealizowany
Turniej Mundial 2018
KosztRUB 16,37 mld / bln
Czas budowy2014 - 26.11.2017
Projekt PI Arena, GMP Architekten
Data projektu 2013
Wykonawca Stroytransgaz

Reklama

Volgograd Arena – opis projektu

Ostateczna koncepcja nowego stadionu w Wołgogradzie zakłada – podobnie do poprzednich – całkowitą rozbiórkę starego stadionu Rotoru nad brzegami Wołgi i budowę w jego miejscu nowego stadionu. Stworzony przez GMP Architekten plan zakłada budowę stadionu nawiązującego do plecionej wikliny.

Jego powstanie podzielono na trzy fazy. W pierwszej mają powstać trybuny o dwóch poziomach, z których ten niższy będzie znacznie skromniejszy i osiągalny dla widzów z poziomu wejścia na stadion. Dopiero znacznie okazalszy górny poziom będzie wymagał wspinania się po klatkach schodowych. Między obydwoma strefami nie powstanie w tym wypadku pas miejsc VIP/biznes, ponieważ te skupią się w osobnej strefie trybuny zachodniej.

Fazy druga i trzecia to powstanie wokół trybun stalowego pierścienia ściskanego, na którym oprze się konstrukcja dachu ze stalowych lin. Część poszycia będzie wykonana z membrany, a niewielka część wewnątrz – ze szkła.

W fazach 4-6 zaplanowano stworzenie fasad, które nie będą przylegały bezpośrednio do obiektu, lecz otoczą go szeroko. W ten sposób powstanie dodatkowe miejsce na funkcje komercyjne za trybunami, które będzie wymagało dodatkowego zadaszenia.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2019

2018

2017

2016

2015

2014