Nieuw Nationaal Stadion (III)

Pojemność62 613
Kraj Belgia
MiastoBruksela
KlubyRSC Anderlecht
KategoriaProjekt nieaktualny
Koszt€ 314 mln
Czas budowy2016-2018
Projekt Estudio Lamela
Wykonawca Denys

Reklama

Nieuw Nationaal Stadion (III) – opis projektu

Koncepcja jest jednym z trzech kandydatów na projekt, wykonanie i zarządzanie nowym stadionem narodowym Belgii. Obiekt o pojemności wstępnie ustalonej na 62 613 widzów stanie na Parkingu C przy obecnym stadionie narodowym.

Wybór ostatecznej koncepcji nastąpi na początku 2015 roku, a budowa powinna ruszyć w 2016, kończąc się dwa lata przed Euro 2020. Gospodarzami będą RSC Anderlecht oraz drużyna narodowa Belgii.

Plan Estudio Lamela zakłada pokrycie stadionu pionowymi fiszbinami, dzięki którym będzie wizualnie wyższy, dominując nad okolicą. Pod dachem ma się znaleźć panoramiczny telebim, obejmujący cały wewnętrzny obwód pokrycia.

Trybuny podzielone na dwa duże poziomy i jeden wąski pas biznesowy zachowają typowy obecnie układ, jednak mają być wyższe na północy, a niższe na południu, zapewniając lepszy dostęp światła słonecznego do boiska.

To jedyna z trzech propozycji, która nie zakłada ukrycia parkingów pod stadionem i jego funkcjami komercyjnymi. Zamiast tego parkingi mają powstać jako cztery wysokie na 5 pięter cylindry wzdłuż północnej obwodnicy Brukseli,

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2015

2014