Stadion Wieczystej Kraków

Pojemność2 000
Kraj Polska
MiastoKraków
KlubyWieczysta Kraków
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt?
Czas budowy?

Reklama

Stadion Wieczystej Kraków – opis projektu

Jak doszło do powstania projektu przebudowy obiektów Wieczystej Kraków?

Na początku sierpnia 2022 pojawiły się pierwsze wizualizacje przebudowy obiektów sportowych KS Wieczysta Kraków, choć informacje o zamiarach modernizacji infrastruktury sportowej klubu pojawiały się już znacznie wcześniej. Modernizacja obejmie przebudowę i powiększenie terenów Wieczystej wraz z budową nowego stadionu z trybuną na ok. 2000 widzów.

Od czasu, kiedy w 2020 w klub postanowił zainwestować Wojciech Kwiecień, o KS Wieczysta stało się głośno m.in. dzięki sprowadzeniu do niewielkiego klubu byłych reprezentantów Polski, w tym Sławomira Peszko i Radosława Majewskiego, czy zatrudnieniu na stanowisku trenera Franciszka Smudy.

W 2021 drużyna awansowała do IV ligi, a rok później do III ligi. Plany i ambicje klubu sięgają jednak znacznie wyżej, mowa jest nawet o występach w Ekstraklasie, choć na początek dużym sukcesem byłby awans do rozgrywek na szczeblu centralnym.

W ślad za sukcesami sportowymi ma pójść także poprawa infrastruktury. Tym razem jednak inwestycja nie ma zostać sfinansowana z prywatnych pieniędzy, a z budżetu miasta, choć magistrat liczy na pozyskanie dotacji zewnętrznych. Koszt realizacji projektu ma wynieść kilkanaście mln zł. Nie jest jeszcze znany termin wykonania prac, ale wszelkie formalności, jak wykonanie dokumentacji projektowej i uzyskanie stosownych decyzji budowlanych, powinny być załatwione w 2023.

Jak wyglądać będą nowe obiekty KS Wieczysta?

Koncepcja zakłada kompletną przebudowę terenów Wieczystej Kraków, wraz z likwidacją dotychczasowego stadionu, ale także pobliskich kortów tenisowych. Nowy stadion powstanie w północnej części kompleksu, z wejściem od strony ul. Meissnera. Obiekt będzie posiadał jedną trybunę z żółtymi i czarnymi krzesełkami, mogącą pomieścić ok. 2000 widzów. W części centralnej tej trybuny znajdzie się przeszklony pawilon oraz zadaszenie. Stadion ma spełniać wymogi rozgrywania spotkań w I lidze.

Oprócz głównego stadionu, na terenie kompleksu powstaną (m.in. kosztem kortów tenisowych) dwa duże i dwa małe boiska treningowe, które mają pomóc w działalności klubowej akademii, szkolącej dzieci i młodzież. Na terenie ośrodka znajdą się nowe nasadzenia drzew i krzewów. Kompleks ma cechować zastosowanie rozwiązań proekologicznych i energooszczędnych, np. systemu małej retencji.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2024

2023

2022