Kantrida

Pojemność14 000
Kraj Chorwacja
MiastoRijeka
KlubyHNK Rijeka
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt?
Czas budowy2014-2016
Projekt GAUARENA, ZDL Arhitekti
Data projektu 2014
Adres Portić 3, 51000 Rijeka, Hrvatska

Reklama

Kantrida – opis projektu

Koncepcja powstała zaledwie rok po przedstawieniu poprzedniej. Nowy plan ma być dziełem połączonych sił GAUARENA oraz miejscowego biura ZDL Arhitekti. Pod pierwszą z nazw kryje się utytułowane biuro Gino Zavanelli, który ma na koncie m.in. Juventus Stadium czy poprzednią koncepcję stadionu AS Roma. Włoch został zaproszony do prac nad projektem, który według założeń ma być nową atrakcją Rijeki.

I już po wstępnych wizualizacjach widać, że w odróżnieniu od poprzedniego, nowy pomysł eksponuje nagie skały, które nie otrzymają żadnej dodatkowej elewacji, a staną się jedną z wewnętrznych ścian obiektu. By domknąć bryłę, z pozostałych stron zaplanowano zwartą fasadę z rozmieszonymi symetrycznie perforacjami.

Jednopoziomowe trybuny pomieszczą 14 tys. widzów, dzięki czemu stadion ma otrzymać najwyższą, 4 Kategorię UEFA. Na południu znajdzie się – podobnie jak na dzisiejszej Kantridzie – główna trybuna z ok. 3 tysiącami miejsc o wyższym standardzie. Po zachodniej stronie młyn dla miejscowych kibiców o pojemności ok. 4 tys. widzów, a na dokładkę sektor rodzinny na ok. 1000 widzów.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2017

2016

2015

2014