Sheffield FC Stadium

Pojemność4 000
Kraj Anglia
MiastoSheffield
KlubySheffield FC
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt?
Czas budowy2022 - 2023 ?
Projekt WMA Architects

Reklama

Sheffield FC Stadium – opis projektu

Ponieważ Sheffield FC to najstarszy klub na świecie, w swojej historii przeszedł przez długą listę stadionów, w sumie ponad 10. Zaczęło się od East Bank w 1857, dziś jednak działka jest niedostępna, stoją tam sklepy.

Od 2001 zespół rozgrywa mecze na boisku przy pubie Coach and Horses w Dronfield, poza Sheffield. Starania powrotu w okolice pierwotnego stadionu okazały się nieskuteczne, ale klub znalazł możliwość stworzenia własnego obiektu i akademii treningowej w miejscu Sheffield Transport Sports Club, 1,6 km na północ od Dronefield.

„The Club” zatrudnił WMA Architects do stworzenia projektu mieszczącego się w ambicjach i możliwościach SFC. Pod względem całkowitej pojemności obiekt niemal podwoi poprzednika, sięgając 4000 miejsc. Jednak licząc indywidualne krzesełka pojemność zmieni się bardziej znacząco – z 250 do ponad 800.

Wszystkie będą mieścić się na tylko jednej trybunie, pozostali widzowie znajdą miejsce na skromnych i częściowo zadaszonych tarasach wokół boiska. Jedyna trybuna ma jednak zawierać coś szczególnego – centrum dziedzictwa. To muzeum nie tylko klubu, ale całych narodzin futbolu w znanej dziś formie, właśnie w Sheffield. Tym samym ośrodek ma stać się atrakcją dla miłośników „kopanej” z całego świata.

Według szacunków klubu, cały nowy kompleks można zbudować w zaledwie rok. Jednak wcześniej Sheffield FC muszą otrzymać zgodę na budowę mieszkań w miejscu obecnego boiska w Dronfield. To właśnie dzięki nim mają być zapewnione fundusze na wyprowadzkę.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2021