Abbey Stadium

Pojemność11 000
Kraj Anglia
MiastoCambridge
KlubyCambridge United
KategoriaProjekt nieaktualny
Koszt?
Czas budowy?
Projekt Holmes Miller Architects
Data projektu 2015

Reklama

Abbey Stadium – opis projektu

Rozdzielona na trzy etapy przebudowa Abbey Stadium będzie możliwa dzięki wsparciu firmy Grosvenor, aktualnego właściciela terenu pod stadionem. W pierwszym kroku powstanie nowa trybuna północna, która zostanie wspólnym dachem połączona z obszernym budynkiem na zapleczu. Znajdą się tam sklep klubowy, pomieszczenia dla kibiców, kasy, sale do użytku publicznego. Na samej trybunie będzie 3500 miejsc stojących.

Druga faza to usunięcie trybuny zachodniej i budowa nowej od podstaw. Większa od aktualnej i wyłącznie z krzesełkami pomieści 3000 osób. Na jej zapleczu znajdzie się z kolei budynek z salami wielofunkcyjnymi, np. na 300-osobowy bankiet czy 400-osobową konferencję.

Dzięki tym dwóm fazom klub ma zarabiać co roku o ok. 1 mln funtów więcej niż obecnie (aktualne przychody to 4 mln). To z kolei pozwoli gruntownie przebudować wschodnią trybunę, główną. Istniejące sektory zostaną poprawione i powiększone do ok. 3000 miejsc. Nad nimi powstaną dwa dodatkowe poziomy. Pierwszy z salą konferencyjną, barem, lożą prezydencką i innymi pomieszczeniami. Drugi – wyłącznie z prywatnymi skyboksami. Całość przykryje nowy dach.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2015