La Bombonera

Pojemność78 000
Kraj Argentyna
MiastoBuenos Aires
KlubyBoca Juniors
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt?
Czas budowy?
Projekt Carlos Navarro
Data projektu 2015-2019

Reklama

La Bombonera – opis projektu

Nazwana roboczo „Bombonera 360” koncepcja powstała jeszcze w 2015 roku, ale dopiero z końcem 2019 została oficjalnie wybrana przez kandydata na prezydenta Boca Juniors Jorge Amora Ameala i po jego zwycięstwie w wyborach stała się oficjalną wizją, do realizacji której dążyć ma klub.

Kluczowe założenie to wykup dwóch kwartałów na wschód od La Bombonera i budowa nowych trybun w miejscu wschodniego pawilonu z lożami. Dzięki temu stadion ma zyskać symetryczny układ, a wszystkie trzy poziomy trybun otrzymają ciągłość. Nowa widownia zajmie połowę uwolnionego przez wykup terenu, drugą połowę zarezerwowano na plac zgromadzeń dla kibiców.

Rozbudowa trybun ma pomóc w podniesieniu pojemności o ponad połowę, z ok. 50 tys. miejsc do aż 78 tysięcy. Warunkiem osiągnięcia tej liczby jest jednak usunięcie miejsc siedzących z całego dolnego poziomu widowni. Pozbawione siedzisk pozostaną również obie trybuny za bramkami, co oznacza, że tylko drugi i trzeci poziom wzdłuż boiska mają być siedzące.

Dla komfortu kibiców wewnątrz oraz mieszkańców wokół stadion ma zostać zadaszony w znacznej części. To pomoże wzmocnić atmosferę i zmniejszyć poziom hałasu na zewnątrz. Podobny efekt mają dać panele elewacyjne, którymi miałby zostać obłożony stadion, zyskując zupełnie nową formę zewnętrzną.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2023

2020