Stade Bauer

Pojemność9 750
Kraj Francja
MiastoSaint-Ouen
KlubyRed Star
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt?
Czas budowy2021 - 2024
Projekt SCAU, Clement Blanchet Architecture

Reklama

Stade Bauer – opis projektu

Wielofunkcyjny obiekt ma powstać w miejscu istniejącego stadionu, który jest w bardzo złym stanie technicznym. Aktualnie może przyjąć tylko 2999 widzów, gdyż część trybun jest wyłączona z użytku. Budowa nowej areny jest częścią większej inwestycji w dzielnicy Bauera w miasteczku Saint-Ouen, znajdującym się w paryskim obszarze metropolitalnym.

Zadaniem architektów było wkomponowanie stadionu w architekturę dzielnicy, gdzie w bezpośrednim otoczeniu znajduje się pchli targ. Postanowiono, że fasady będą wykonane w większości z cegły, co ma współgrać z estetyką sąsiedztwa.

Obiekt jest inspirowany angielskimi stadionami z początku XX wieku. Plan zakłada cztery trybuny, z których trzy mają być zadaszone. Wzdłuż linii bocznej boiska założono powstanie jednopoziomowych trybun, a za jedną z bramek tarasów z miejscami premium. W toku prac projektowych zaprezentowano jednak inną wizję, ze zwykłą trybuną za wschodnią bramką.

Zachowany zostanie charakterystyczny piramidalny budynek mieszkalny za zachodnią bramką, przy którym stała trybuna nie jest planowana. Odległość trybun od boiska ma wynosić nie więcej niż 6 metrów.

Oprócz stadionu powstaną biura, obiekty kultury, placówki zdrowotne i przestrzenie handlowe. Inwestycja okołostadionowa ma roboczą nazwę "Bauer Box" i przewiduje 30 000 m2 na wspomniane cele.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2021