Ludwigsparkstadion

Pojemność16 000
Kraj Niemcy
MiastoSaarbrücken
Kluby1. FC Saarbrücken
KategoriaProjekt zrealizowany
Koszt€ 16 mln
Czas budowy2016-2017
Projekt GMP Architekten
Data projektu 2015

Reklama

Ludwigsparkstadion – opis projektu

Przebudowa stadionu na północy Saarbrücken nie będzie całkowita: cała trybuna północna pozostanie na swoim miejscu, choć wyraźnie zmodernizowana. Za to wszystkie pozostałe części areny czeka kompletna przemiana z układu lekkoatletycznego na typowo piłkarski. W nowych realiach pierwsze rzędy znajdą się odpowiednio 8,5 (wzdłuż boiska) i 10m (za bramkami) od boiska.

Przybliżenie widowni idzie w parze z usunięciem starych nasypów, choć nowe sektory również znajdą się częściowo (ok. 40%) na nasypach. To skutek lokalizacji stadionu w płytkiej niecce. Górne sektory powstaną jako konstrukcja żelbetowa z lekkim membranowym poszyciem.

Całość, zaprojektowana wspólnie przez GMP Architekten oraz konstruktorów ze Schlaich Bergermann un Partner, ma zmieścić się w bardzo napiętym budżecie 16 mln €, jaki miasto Saarbrücken zarezerwowało na inwestycję. W związku z przebudową istniejący stadion straci prawie połowę swej (umownej) pojemności ponad 35 tysięcy, ograniczając trybuny do 16 tys. widzów, w tym 10 tys. na miejscach siedzących.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2015