Stadion Karađorđe

Pojemność14 500
Kraj Serbia
MiastoNovi Sad
KlubyFK Vojvodina
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
KosztRSD 540 M ($5 M)
Czas budowy2024
Projekt DBA Architects

Reklama

Stadion Karađorđe – opis projektu

Jakie prace renowacyjne planowane są na stadionie Karađorđe?

W listopadzie 2023 zaprezentowana została koncepcja modernizacji stadionu Karađorđe w Nowym Sadzie, stworzona przez miejscową pracownię DBA Architects. Wizja skupia się na modernizacji trybuny głównej i ma na celu podniesienie standardu stadionu, komfortu widzów oraz spełnienie przez obiekt wymogów 4 kategorii UEFA.

Zmiany w obrębie trybuny głównej objąć mają m.in. przebudowę układu siedzisk, stworzenie strefy medialnej i klubowego muzeum, a także nową organizację strefy VIP. Na trybunie powstaną nowe loże i skyboxy, a strefa hospitality ma być najlepsza w całym kraju. Obiekt otrzyma również nowy system kontroli biletów.

Jakie są dalsze plany odnośnie stadionu Karađorđe?

W Nowym Sadzie planuje się, zakrojoną na znacznie szerszą skalę, budowę nowego, typowo piłkarskiego stadionu (bez bieżni lekkoatletycznej). Przedstawiony projekt modernizacji ma być tylko krokiem pośrednim, co sugeruje, że w przypadku przebudowy obiektu w przyszłości, trybuna główna zostanie zachowana i stanie się częścią nowej areny.

Kiedy przeprowadzone zostaną planowane prace renowacyjne na stadionie Karađorđe?

Koncepcję renowacji przedstawiono przed zbliżającym się stuleciem stadionu, które wypada 28 czerwca 2024. Modernizacja będzie miała miejsce prawdopodobnie właśnie w tym roku. Planowane prace nie zmienią w sposób znaczący pojemności obiektu, która powinna pozostać na poziomie ok. 14,5 tys. widzów. Koszt robót szacuje się na 540 mln serbskich dinarów.

Reklama

Wizualizacje