Hayward Field

Pojemność12 900
Kraj Stany Zjednoczone
MiastoEugene
Kluby-
KategoriaProjekt zrealizowany
Koszt?
Czas budowy2018 - 2020
Projekt SRG Partnership
Wykonawca Hoffman Construction

Reklama

Hayward Field – opis projektu

Zupełnie nowy stadion lekkoatletyczny Hayward Field został w chwili ogłoszenia przez University of Oregon okrzyknięty nowym najlepszym stadionem lekkoatletycznym świata. Ma zaoferować doskonałe warunki sportowcom, ale też nieporównywalną z innymi arenami widoczność dzięki zbliżeniu widowni do bieżni tak bardzo, jak to tylko możliwe.

Jego nowoczesność ma się objawiać choćby w zastosowaniu ekologicznych materiałów czy maksymalizacji naturalnego światła w codziennym funkcjonowaniu. Stadion będzie pokryty przezroczystą błoną, dzięki czemu dominującym elementem pod względem estetycznym będą ogromne drewniane żebra. Drewno to kluczowy surowiec Oregonu i tradycyjny budulec starego Hayward Field, więc i wybór wydaje się oczywisty.

Dzięki przezroczystości membrany będzie można zaoferować widzom panoramę okolicy, a jednocześnie zapewnić optymalną akustykę i ochronę okolicznych mieszkańców przed dużym natężeniem hałasu.

Na co dzień Hayward Field ma mieścić niecałe 13 tys. widzów, jednak w przypadku kluczowych imprez będzie mógł urosnąć do aż 30 tysięcy miejsc w układzie widocznym na wizualizacjach. Najmniej zabudowana pozostanie północno-wschodnia część, gdzie stanie nowa główna brama stadionu, zastępczyni tej dotychczasowej.

Tu również pojawi się wysoka na aż 9 pięter wieża przypominająca kształtem znicz olimpijski. Nawiązanie jest typowe, ponieważ wieża ma upamiętnić znakomitego trenera olimpijskiego Billa Bowermana, który prowadził w swojej karierze aż 31 amerykańskich olimpijczyków.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2022

2018