Elysium City Stadium

Pojemność40 000
Kraj Hiszpania
MiastoCastilblanco
Kluby
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt?
Czas budowy?

Reklama

Elysium City Stadium – opis projektu

Czym ma być Elysium City?

Pod koniec 2018 zaprezentowany został projekt Elysium City, futurystycznego, inteligentnego miasta, mającego powstać ok. 150 km na południowy-zachód od Madrytu, nad zbiornikiem García Sola, w pobliżu miejscowości Castilblanco. Miasto ma powstać zgodnie z najnowszymi trendami zrównoważonego rozwoju i być zasilane w prąd dzięki farmie paneli słonecznych.

W ramach projektu uwzględniono m.in. hotele, kasyna, parki rozrywki, stację szybkiej kolei, uniwersytet czy szpital. Projekt obejmuje obszar blisko 1200 ha, a jego realizacja ma pochłonąć 18 mld €. Za projektem stoi amerykańska firma Cora Alpha.

Jaki będzie stadion w Elysium City?

Jednym z elementów założenia ma być stadion piłkarski mogący pomieścić 40 tys. widzów. Po opublikowaniu pierwszych wizualizacji, w mediach zwrócono uwagę na logo podmadryckiego klubu Getafe CF, które pojawiło się na grafikach ze stadionem, co deweloper skomentował jako błąd.

Powstanie dużego obiektu piłkarskiego pośrodku słabo zaludnionego obszaru może być dyskusyjne i rodzi obawy o ekonomiczny sens przedsięwzięcia. Choć projekt wydaje się ciekawy i ambitny, należy chyba z rezerwą podejść do tego czy rzeczywiście powstanie w zaproponowanym kształcie i poczekać na więcej informacji z nim związanych.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2024