Johan Cruijff ArenA

Pojemność53 346
Kraj Holandia
MiastoAmsterdam
KlubyAjax
KategoriaProjekt realizowany
Turniej Euro 2020
Koszt€ 50 mln
Czas budowy2017 - ?
Projekt Soeters van Eldonk Architecten
Data projektu 2015

Reklama

Johan Cruijff ArenA – opis projektu

Przebudowa Amsterdam Areny obejmie rozbudowę infrastruktury komercyjnej i sanitarnej dla kibiców z trzech stron obiektu. Niezmieniona zostanie pojemność, konstrukcja dachu oraz zachodnia trybuna, której infrastruktura uległa rozbudowie w 2013.

Prace dostarczą stadionowi zupełnie nową promenadę ze sklepami i toaletami dla kibiców z górnego poziomu widowni, którzy w układzie z 1996 roku mieli do dyspozycji zaledwie 2,8 tys. m2 powierzchni. Stadion pokryje elewacja z membrany, lampy zostaną wymienione na systemy LED, a obiekt otrzyma dodatkowe baterie słoneczne i zbiorniki na deszczówkę, by lepiej dbać o środowisko. Koszt jest oszacowany na 50 mln €, a architektami odpowiedzialnymi za prace są twórcy pierwotnego stadionu i jego ostatniej rozbudowy.

Pierwsza faza rozbudowy, obejmująca wschodnią stronę stadionu, rozpoczęła się w czerwcu 2017 i zakończyła w kwietniu 2018. Kolejnych etapów inwestycji przed Euro 2020 nie przeprowadzono. Nie jest jasne, czy i jeśli tak to kiedy, do nich dojdzie. W trakcie pandemii COVID-19 informowano o kłopotach finansowych areny, co z pewnością oddala perspektywę kontynuacji projektu.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2017

2016

2015