Stadion Sandecji

Pojemność8 111
Kraj Polska
MiastoNowy Sącz
KlubySandecja
KategoriaProjekt realizowany
KosztPLN 50.7 mln
Czas budowy06/2021 – 06/2023
Projekt ABM - Anna i Bartosz Michalscy

Reklama

Stadion Sandecji – opis projektu

Po fiasku budowy ambitnej wersji stadionu dla ponad 8 tys. widzów, w Nowym Sączu powstała odchudzona i zredukowana koncepcja. Zakłada ona budowę dwóch trybun żelbetowych, dostawienie kompaktowego sektora dla przyjezdnych, a dopiero w przyszłości ewentualne domknięcie bryły obiektu kolejnymi stałymi trybunami. Dzięki temu już w chwili otwarcia arena ma spełnić najwyższe krajowe wymogi, oferując ponad 4,5 tys. miejsc, wszystkie pod dachem.

Układ trybun będzie kontynuował ten z istniejącego stadionu, tj. główna trybuna na południu, niższa na przeciwległej prostej, a sektor gości za zachodnią bramką. W wyjściowej konfiguracji przyjezdni będą korzystać z tymczasowych konstrukcji – trybunki na 270 osób będą składane, a zaplecze sanitarne kontenerowe.

Główna trybuna wyposażona będzie w 16 rzędów widowni (2622 miejsca), z miejscem na kabiny komentatorskie, biura/loże nad nimi. Z racji braku miejsca większość zaplecza zaplanowano po zachodniej stronie, a od wschodu konstrukcja będzie „ścięta”. Trybuna północna to z kolei 10 rzędów i łącznie 1620 miejsc pod dachem.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2024

2023

2022

2021