Stadion Sandecji

Pojemność8 200
Kraj Polska
MiastoNowy Sącz
KlubySandecja
KategoriaProjekt nieaktualny
KosztPLN 85-105 mln
Czas budowy?
Projekt ATS999

Reklama

Stadion Sandecji – opis projektu

Nowy stadion w Nowym Sączu ma powstać dokładnie w lokalizacji obecnego, z zachowaniem boiska oraz masztów oświetleniowych. Jednocześnie wszystkie inne elementy powstaną od podstaw, z możliwością etapowania.

Przedstawiona wizja zakłada nieregularne uformowanie areny, której bryła będzie najwyższa na południu i obniżająca się w kierunku północnym. Zaplanowany możliwie ekonomicznie stadion będzie pozbawiony zbędnych ozdobników, a fasadę stworzą główne żelbetowe słupy, podtrzymujące tak trybuny, jak i dach. Pomiędzy malowanymi na biało słupami rozpięta zostanie czarna siatka cieniująca, dzięki czemu biało-czarne, pasiaste barwy Sandecji będą odzwierciedlone na stadionie.

Widzowie znajdą się na czterech trybunach, z których każda może powstać niezależnie. Pod względem rozmiaru trybuny będą malały zgodnie z ruchem wskazówek zegara, tj. największa południowa pomieści 3000 osób, zachodnia już 2300 (tu znajdzie się sektor gości), północna 1600, a wschodnia 1300 osób. Łączna widownia 8200 wystarczy w przyszłości do uzyskania IV Kategorii UEFA, ale wyjściowo stadion ma spełnić kryteria III Kategorii.

Ogromna większość zaplecza znajdzie się w budynku klubowym przy południowej trybunie, od strony ul. Kilińskiego. Tu stanie 4-kondygnacyjny pawilon, na ostatnim piętrze którego znajdą się skyboksy dla najzamożniejszych widzów.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2020

2019

2018