Stadion Miejski w Białej Podlaskiej

Pojemność1 208
Kraj Polska
MiastoBiała Podlaska
KlubyPodlasie
KategoriaProjekt zrealizowany
KosztPLN 24 mln
Czas budowy2021 - 2022
Projekt Arch-Dom

Reklama

Stadion Miejski w Białej Podlaskiej – opis projektu

Nowy stadion w Białej Podlaskiej będzie znacznie skromniejszy od pierwotnych planów budowy areny z czterema trybunami wokół boiska. Zmienia się nie tylko skala, ale i układ. Trybuna główna, zamiast na wschodzie obiektu, ma powstać po bardziej optymalnej zachodniej stronie.

W pełni zadaszona i podzielona na 9 sektorów, trybuna będzie największą częścią stadionu. Jej długość to ponad 94 metry, a wysokość ponad 10 m. Zapewni dwie kondygnacje zaplecza, w tym część sportową pośrodku i zaplecze sanitarne dla kibiców na obu końcach. W przyszłości możliwa będzie rozbudowa o kolejne sektory po stronie północnej i wschodniej, za zachodnią bramką zaplanowano jedynie parking na 153 miejsca i 4 autokary.

Osobną trybunę otrzymają kibice gości, choć nieporównanie skromniejszą. Po wschodniej stronie staną 4 rzędy z 88 miejscami i osobnym parkingiem dla 3 autobusów i 12 aut. Choć stadion jest zaplanowany z myślą o spełnieniu wymogów II Ligi, to otrzyma też oświetlenie. Natężenie 500 lux umożliwi wieczorne treningi, ale nie transmisje telewizyjne.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2021