Olympic Stadium - B04

Pojemność100 000
Kraj Chińska Republika Ludowa
MiastoPekin
Kluby-
KategoriaProjekt nieaktualny
Koszt-
Czas budowy-
Pojemność 100 000 (20 000 miejsc tymczasowych)
W ramach projektu rozsuwany dach, sklepy, restauracje i inne.

Reklama

Olympic Stadium - B04 – opis projektu

Stadion Olimpijski - 79,574 krzesełka na trybunach, z czego 72,930 to standardowe siedziska o szerokości 500mm przy głębokości rzędów 850mm. W razie potrzeby tymczasowe trybuny o pojemności 20,740 miejsc mogłyby zostać dostawione do już istniejących trybun południowych i północnych.

Wielofunkcyjne zagospodarowanie obiektu po Olimpiadzie to kluczowy punkt propozycji. Po imprezie na stadionie pozostanie 11,300m2 powierzchni użytkowej do zagospodarowania. Wysokość pomieszczeń wchodzących w skład tej powierzchni to około 7 metrów, rozmieszczenie kolumn prawie co 9 metrów. Wszystkie pomieszczenia są przestronne i umożliwiają zróżnicowane zagospodarowanie.

Przy odsłoniętym dachu przestrzeń niezadaszona wynosi 32,000m2. Najniższy płat dachu wykorzystuje nieruchomą wielowarstwową powierzchnię z aluminium. Dwie wierzchnie warstwy rozsuwanego dachu to wydajna membrana wykonana z materiału o wysokiej wytrzymałości. Ponieważ materiał, z którego wykonana jest membrana jest bardzo odporny na odkształcenia i wstrząsy, a także dobrze absorbuje dźwięki i wykazuje wysoką przepuszczalność światła, jest odpowiedni dla zminimalizowania kosztów utrzymania i wydatków wynikających z użytkowania obiektu w przyszłości.

Reklama

Wizualizacje

  
 • Olympic Stadium - B04
  ©
 • Olympic Stadium - B04
  ©
 •  
 • Olympic Stadium - B04
  ©
 • Olympic Stadium - B04
  ©
 •