LFF Stadions

Pojemność5 700
Kraj Łotwa
MiastoRyga
Kluby-
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt€ 10 mln
Czas budowy2015-2017
Projekt Remm Arhitektu Birojs
Adres Krišjāņa Barona ielā 116a, Rīgā, LV-1012 Latvia

Reklama

LFF Stadions – opis projektu

Nowy stadion narodowy Łotwy ma powstać w miejscu popadającego w ruinę Latvijas Universitates Stadions, w śródmieściu Rygi. Dobrze skomunikowany obiekt (autobusy, trolejbusy i tramwaje) ma być nowym centrum piłkarskiego życia od 2017 roku, kiedy budowa powinna się zakończyć.

Nowy obiekt będzie obrócony o 90 stopni w stosunku do poprzednika, dzięki czemu poza parkingami na działce zmieści się też boisko treningowe (mniejsze od standardowego). Trybuny po raz pierwszy pojawią się z czterech stron, pozwalając na stworzenie zamkniętej bryły. Dotąd były ulokowane tylko na północy i południu.

Inwestycję zrealizuje łotewska federacja piłkarska LFF, która zamierza skorzystać z kredytów i wsparcia finansowego UEFA dla sfinansowania projektu. Całkowity koszt ma wynieść ok. 10 mln €. Za tę sumę Łotwa doczeka się stadionu spełniającego międzynarodowe normy. Pojemność wyniesie 5800 miejsc, ponieważ wieloletnie widownie (od 1991) na meczach reprezentacji wynosiły ok. 5200 i nie ma zapotrzebowania na większe trybuny.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2015