Clemson Memorial Stadium

Pojemność81 500
Kraj Stany Zjednoczone
MiastoClemson
KlubyClemson Tigers
KategoriaProjekt realizowany
Koszt?
Czas budowy2022–2023

Reklama

Clemson Memorial Stadium – opis projektu

Jak przebiegać będzie modernizacja Clemson Memorial Stadium?

Projekt modernizacji Clemson Memorial Stadium, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywają zawodnicy drużyny futbolu akademickiego Clemson Tigers, reprezentującej Clemson University, podzielony został na dwie fazy. Pierwsza zostanie przeprowadzona w 2022 roku i ma zakończyć się we wrześniu, przed początkiem sezonu futbolu akademickiego.

Jaki zakres ma pierwsza faza modernizacji Clemson Memorial Stadium?

Modernizacja obejmuje montaż nowego ekranu wraz z podtrzymującą go kratownicą. Ekran będzie mieć rozmiary 38 na 17 metrów, co odpowiada mniej więcej wielkości pola karnego na boisku do piłki nożnej. Wewnątrz konstrukcji nowego ekranu znajdzie się również nowy system nagłośnienia.

Wymienione na nowe zostaną także dwa pozostałe ekrany na stadionie oraz zamontowane tablice z taśmami LED na całym obwodzie obiektu. Na stadionie zostanie zainstalowane nowe oświetlenie LED, a obiekt otrzyma również czytelne oznakowanie.

Stworzona zostanie przestrzeń premium „WestZone Concourse Club”, co sprawi, iż na trybunach powstanie ponad 600 nowych miejsc siedzących. Wewnętrzna przestrzeń klubowa będzie także zawierać prywatne toalety, restauracje i bary oraz telewizory.

Umieszczenie nowego ekranu na wysokości 7 metrów od powierzchni promenady spowoduje, że dzięki temu powstanie bulwar z widokiem na cały stadion oraz na jego okolicę. Tam również, na specjalnym postumencie, zostanie umieszczony pamiątkowy kamień z Doliny Śmierci, co jest odniesieniem do przydomka jaki nosi stadion.

Co obejmie druga faza modernizacji stadionu w Clemson?

Druga faza renowacji, której rozpoczęcie zaplanowano na 2023 rok, będzie obejmować modernizację działki nr 5 (tzw. Rogers Family Lot) oraz renowację przestrzeni dla drużyn na pierwszym poziomie WestZone.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2022