The Oval

Pojemność6 000
Kraj Irlandia Północna
MiastoBelfast
KlubyGlentoran
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt£ 10 mln
Czas budowy?
Projekt Hamilton Architects

Reklama

The Oval – opis projektu

Po 129 latach przy starym układzie trybun, w 2021 roku Glentoran FC złożył wniosek o zgodę na całkowitą przebudowę The Oval. Historyczny stadion ma stracić wszystkie swoje dotychczasowe trybuny, jak również historyczny owalny kształt. Za to zachowa dotychczasowy układ z główną trybuną na południu, krytą przeciwległą, a także dwiema odkrytymi i stojącymi za bramkami. Zmieni się także boisko – z naturalnego na syntetyczne.

Proporcje pozostaną zgodne z historycznym stanem. Najwyższa jest główna trybuna, która rozciąga się na 20 rzędów i oferuje trzy kondygnacje naziemne. Północna trybuna będzie niska, z zaledwie 7 rzędami. Za to pod dachem znajdzie się też miejsce na pełne zaplecze, wliczając prawie 200 m2 powierzchni handlowych. W sumie obiekt pozwoli wpuścić 4000 osób na miejscach siedzących i 2000 na stojących.

Dodatkowymi elementami mają być nowe drogi dojścia, powiększony parking i kołowroty. Finansowanie dla inwestycji ma pochodzić przede wszystkim z funduszu regionalnego na odbudowę stadionów, ale Glentoran również zamierza uczestniczyć w pokryciu kosztów.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2021