S. Dariaus ir S. Girėno stadionas

Pojemność15 315
Kraj Litwa
MiastoKowno
KlubyFBK Kaunas, Stumbras, Kauno Žalgiris
KategoriaProjekt realizowany
Koszt€ 34.9 mln ?
Czas budowy2018 - ?
Projekt Kauno Planas
Wykonawca KAYI Construction

Reklama

Opis: S. Dariaus ir S. Girėno stadionas

W obliczu niemocy z budową nowego narodowego stadionu w Wilnie, Kowno od wielu lat dzierży tytuł miasta z największym stadionem na Litwie. S. Dariaus ir S. Girėno Stadionas obecnego kształtu nabrał w 1979 roku i na podstawie istniejącej już bryły w 2017 roku zaplanowano całkowitą przebudowę areny.

W planie ujęto budowę zupełnie nowej trybuny głównej na wschodzie, a także odbudowę i uzupełnienie istniejących już sektorów żelbetowych z 1979 roku, powstałych na planie litery C. Dzięki temu pojemność stadionu ma wzrosnąć z ok. 9 tys. do ponad 15 tys. miejsc. Tym samym Kowno wzmocni swój status miasta posiadającego największy stadion, w dodatku zdolny organizować czołowe imprezy piłkarskie i lekkoatletyczne.

Po raz pierwszy w historii wszystkie krzesełka zostaną zadaszone, natomiast najważniejszym estetycznie elementem będzie fasada pokryta w całości drewnem. Wybór materiału jest podyktowany lokalnym kontekstem – stadion znajduje się w leśnej otulinie i drewno ma naturalnie pomóc mu wkomponować się w okolicę, przy jednoczesnym nowoczesnym wyglądzie.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2020