The Showgrounds

Pojemność6 000
Kraj Irlandia
MiastoSligo
KlubyRovers
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt€ 17.3 mln
Czas budowy?
Projekt Rhatigan Architects

Reklama

The Showgrounds – opis projektu

Projekt na stulecie klubu zakłada zwiększenie pojemności stadionu z aktualnych 4000 na 6000 miejsc. W tym momencie istnieją trzy trybuny, a po przebudowie kibice Sligo Rovers mieliby do dyspozycji cztery zadaszone, jednopoziomowe trybuny bez zabudowanych narożników.

Tracey Avenue Stand i Railway End zostaną odświeżone. Z tym, że ta druga otrzyma dodatkowo zadaszenie. Nowe trybuny powstaną w miejscu istniejącej Jinks Avenue Stand i tam, gdzie w tym momencie nie ma siedzisk, czyli od strony Church Hill Road End. Wspomniane zmiany zagwarantują trzecią kategorię UEFA.

Ponadto, plan zakłada instalację nowego oświetlenia i wymianę nawierzchni na hybrydową. Płyta boiska ulegnie wydłużeniu. Zaplecze zyska strefę hospitality, obiekty handlowe, nowe szatnie i siłownię. Pawilon i plac na zewnątrz stadionu posłużą jako miejsce spotkań towarzyskich i biznesowych dzięki restauracjom i przestrzeniom biurowym.

Na obiekcie oprócz meczów piłkarskich miałyby się odbywać spotkania rugby, co zapewniłoby dodatkowe dochody. Klub myśli także o budowie akademii, która skupiałaby młodzież z północno-zachodniej Irlandii. Do jej dyspozycji byłyby 3 boiska. W tym momencie nie jest jeszcze znana lokalizacja ośrodka szkoleniowego. Wiadomo, że potrzeba na niego 8 akrów ziemi.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2021