Stadion Moskvich

Pojemność4 200
Kraj Rosja
MiastoMoskwa
Kluby-
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
KosztRUB 1.86 mld /bln
Czas budowy2019 - 2020
Data projektu 2018

Reklama

Stadion Moskvich – opis projektu

Położony na południowym wschodzie Moskwy kompleks sportowy powstał w 1969 i nosił nazwę AZLK – od umieszczonych nieopodal zakładów motoryzacyjnych. Podobnie jak producent aut, zmienił później nazwę na Moskwicz. Choć fabryka upadła w 2010, Stadion Moskwicz istnieje do dziś.

Nie doczekał się obiecywanej w poprzedniej dekadzie całkowitej przebudowy, ale tym razem już nic nie powinno jej zatrzymać. Władze Moskwy umieściły kompleks na liście 35 w całym mieście, które będą przebudowane w latach 2020-2023. W przypadku Moskwicza przebudowa powinna zakończyć się jeszcze w 2020 roku, a jej efektem będzie zupełnie nowy stadion – od nawierzchni, przez szerzej rozstawione maszty oświetleniowe, po główną trybunę.

Nowa widownia jest fascynująca pod względem formy. Przewidziano trybunę podzieloną na pięć okrągłych sektorów, każdy w barwach jednego z pierścieni olimpijskich. Ta wymowna analogia ma przypominać, że dziś Stadion Moskwicz nie tylko jest dzielnicowym centrum sportu, lecz też jednym z ośrodków szkolących olimpijczyków. Na zapleczu trybuny znajdą się aż cztery piętra zaplecza, co pozwoli podnieść powierzchnię użytkową stadionu z 1,8 tys. do aż 9 tys. m2.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2018