Continental-Arena

Pojemność15 115
Kraj Niemcy
MiastoRatyzbona
KlubyJahn
KategoriaProjekt zrealizowany
Koszt€ 52,7 mln
Czas budowy2014-2015
Projekt agn Niederberghaus & Partner
Wykonawca BAM Sports

Reklama

Continental-Arena – opis projektu

Budowa Areny Regensburg była analizowana od lat, jednak dopiero we wrześniu 2013 władze miasta zdecydowały wejść w partnerstwo z BAM (wykonawca) i agn (projekt. Na południowych obrzeżach miasta, w rolniczej dzielnicy Oberisling ma powstać stadion stylizowany na angielskie obiekty budowane w minionych dekadach:

Cztery niezależne trybuny z zadaszeniem przechodzącym w jaskrawo czerwoną elewację zewnętrzną, najbardziej wyrazisty elementy architektury. Masztów oświetleniowych w narożnikach nie będzie (zamiast nich powstanie 28 niewielkich masztów na dachu), ponieważ tam miejsce zarezerwowano na potencjalną rozbudowę, która pozwoli dobić do ok. 18 tys. miejsc.

W wyjściowym układzie stadion zaoferuje 15 tys. miejsc, w tym 8 tys. miejsc siedzących i 6 tysięcy miejsc stojących. Stojąca będzie cała trybuna południowa, stanowią serce dopingu, a także mieszczący 750 osób sektor gości na północy. Zachodnia trybuna główna zaoferuje widzom 960 miejsc o wyższym standardzie, zapewniając jednocześnie klientom bogate zaplecze o powierzchni 1000m2.

Bezpośrednio przy stadionie ma powstać ok. 2,5 tys. miejsc parkingowych, zapewniając wygodny dostęp od południowej obwodnicy miasta. Wykonawca wejdzie na plac w styczniu, a zacznie budowę w lutym. Od tego momentu będzie miał 18 miesięcy na dostarczenie obiektu. Pierwotnie stadion miał kosztować poniżej 30 mln €, jednak ostatecznie jego koszt wzrósł do prawie 53 mln.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2016

2015

2014

2013