Stadion NK Osijek

Pojemność12 000
Kraj Chorwacja
MiastoOsijek
KlubyNK Osijek
KategoriaProjekt zrealizowany
Koszt€ 40 mln
Czas budowy2018 - 2021
Projekt Sirrah Projekt

Reklama

Stadion NK Osijek – opis projektu

Na ponad 15 hektarach w zachodniej dzielnicy Pampas, tuż nad brzegami rzeki Dravy NK Osijek zamierza zbudować zdecydowanie najlepszy stadion w Chorwacji, a obok niego jedną z czołowych szkółek piłkarskich w tej części Europy, z 7 boiskami treningowymi.

Sam stadion ma mieć kilka ciekawych cech, choć chorwackie media w pierwszej reakcji na publikację projektu skupiły się na pewnym z pozoru nieistotnym fakcie: będzie to pierwszy w kraju stadion z pełnym zadaszeniem trybun. Co więcej, dach będzie również chronił przedpole stadionu, bardzo dosłownie przypominając ten z Bordeaux. Dzięki temu ma powstać przyjazna przestrzeń dla wszystkich odwiedzających.

Elewację stadionu będzie stanowić translucentna powłoka podzielona na 12 poziomych pierścieni, każdy z nich podświetlany nocą. Tym sposobem stadion ma stać się atrakcyjnym i przyciągającym miejscem podczas meczów rozgrywanych po zmroku. Jednocześnie przepuszczanie światła zapewni odpowiednie naświetlenie przestrzeni podtrybunia za dnia.

Wewnątrz znajdzie się miejsce dla ok. 12 tys. widzów, a widownia – co nie dziwi – ma przypominać o barwach klubowych NK Osijek. Ok. 550 miejsc o podwyższonym standardzie (w tym 100 w 7 lożach) to nie wszystko, co przewidziano. Niespotykaną cechą stadionu mają być sauny i jacuzzi z widokiem na boisko (po 3 przeszklone pomieszczenia każdego rodzaju). Przy stadionie zaplanowano w sumie 900 miejsc parkingowych, z czego 750 dla posiadaczy zwykłych biletów i 150 dla VIP-ów.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2019

2018