Estadio Anoeta (I)

Pojemność40 000
Kraj Hiszpania
MiastoSan Sebastian
KlubyReal Sociedad
KategoriaProjekt autorski
Koszt€ 30 mln
Czas budowy-
Projekt Jonathan Chanca (Realsocialismo!)
Data projektu 2015

Reklama

Estadio Anoeta (I) – opis projektu

Prace nad tą oddolną koncepcją ruszyły jeszcze w 2013 roku, a efekty szczegółowych wybranych rozwiązań pokazano we wrześniu 2015. Celem grupy Realsocialismo! było wzbogacenie debaty o przebudowie Anoety w San Sebastian w związku z impasem w tej sprawie.

Stworzona przez architekta Jonathana Chancę wizja ma być ekonomiczną i nowoczesną opcją, której wdrożenie kosztowałoby zaledwie 30 mln € (oficjalny projekt wyceniono na ponad 40 mln). Taka oszczędność miałaby być możliwa dzięki zachowaniu aż 71% istniejącej konstrukcji, zamiast niewiele ponad połowy z oficjalnego planu.

Zaproponowany plan zakłada posadowienie nowego dachu na istniejącej koronie obiektu. Miałby na niej spocząć lekki pierścień ściskany zamiast kratownic planowanych przez Real Sociedad. Z kolei trybuny za bramkami nie byłyby wyburzane, a jedynie przybliżone do boiska przez rekonfigurację dolnego poziomu. Podobnie byłoby z sektorami wzdłuż boiska, które można „przysunąć” dzięki obniżeniu boiska o 2,5m i stworzeniu nowych rzędów.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2015