ODU Stadium

Pojemność30 004
Kraj Stany Zjednoczone
MiastoNorfolk
KlubyMonarchs
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt$ 124.7 mln
Czas budowy2018 - ?
Projekt Populous

Reklama

ODU Stadium – opis projektu

Plan całkowitej przebudowy Foreman Field zakłada dwuetapową realizację. W pierwszej fazie zburzone zostaną istniejące trybuny zachodnia i wschodnia, a ocalone będą sektory za bramkami. Wzdłuż boiska powstaną jednopoziomowe trybuny o pojemności 7750 widzów każda. Choć liczbą miejsc zbliżone do starych, nowe trybuny zaoferują zdecydowanie większą powierzchnię i obszerne pasaże na koronie widowni. Ten etap ma pochłonąć ok. 55 mln $ i potrwa od końca 2018 do września 2019 roku.

Kolejny etap obejmie budowę nowej północnej trybuny o dwóch poziomach i łącznej widowni 6200 miejsc. Następne 6400 krzesełek pojawi się na górnym poziomie wschodniej trybuny, dzięki czemu pojemność minimalnie przekroczy 30 tys. widzów. Co bardzo rzadkie wśród stadionów uniwersyteckich, widownię będą stanowić same indywidualne siedziska, nie ławki.

Rozbudowa podniesie o 110% strefę biznesową, dotąd skupioną jedynie na południowej trybunie. Ponad 1000 miejsc premium pojawi się na zachodniej trybunie, w tym prawie 550 w klubie biznesowym, a reszta w lożach i na wydzielonych balkonach.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2016