Stadion Wisły Płock

Pojemność15 000
Kraj Polska
MiastoPłock
KlubyWisła
KategoriaProjekt zrealizowany
KosztPLN 166,5 mln
Czas budowy2020 - 29/11/2022
Projekt Perbo-Inwestycje
Wykonawca Mirbud SA

Reklama

Stadion Wisły Płock – opis projektu

Stworzona na podstawie miejskiej koncepcji autorstwa Bończa Studio, wizja zaproponowana przez firmę Mirbud w postępowaniu przetargowym również przewiduje stadion o pojemności ok. 15 tys. widzów, z widownią na jednym, okalającym całe boisko poziomie. Pierwszy rząd jest uniesiony, by zapewnić wszystkim widzom dobrą widoczność.

Wyróżnik to fasada kryta lekkimi żaluzjami o różnym nachyleniu – na zachodzie poziome, na wschodzie pionowe, a za bramkami pochyłe, przechodzące z pionu w poziom i odwrotnie. Dzięki otwartej formie obiekt jest naturalnie wentylowany, a jednocześnie powinien chronić widzów na trybunach i promenadzie z kioskami kateringowymi przed deszczem. Okalająca widownię promenada znajduje się na wysokości ulicy od południa, ale – z uwagi na nachylenie terenu – jest na pierwszym piętrze po północnej stronie.

Zachodnia trybuna jako jedyna otrzyma obszerne, 4-kondygnacyjne zaplecze. Uwzględnia ono aż dwa poziomy premium – dolny z dużą salą i sektorem biznesowym, a także górny – z kilkunastoma lożami. Na szczycie znajdą się miejsca dla komentatorów, kamer i centrum dowodzenia.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2023

2022

2021

2020