Płock: Budynek zburzony, trybunom rosną zęby

źródło: własne [MK]; autor: michał

Płock: Budynek zburzony, trybunom rosną zęby Do historii przeszedł stary budynek klubowy Wisły Płock, nie doczekawszy swojego 50-lecia. Po pożegnaniu czas witać się z nowymi trybunami – na wschodzie i północy pojawiły się rygle zębate.

Reklama

Z każdym dniem kolejne kawałki Stadionu im. Kazimierza Górskiego w Płocku powoli znikają. W ostatnich dniach obiekt stracił jeden ze swoich historycznych symboli – budynek klubowy zbudowany w 1973 roku za zachodnią trybuną.

Niektórym kibicom serca mogą pękać na takie widoki, ale rozszerzenie zakresu prac budowlanych o nowe obszary to dobra wiadomość. Główny wykonawca, Mirbud, podtrzymuje oddanie gotowego stadionu jesienią 2022 roku.

Stadion im. Kazimierza Górskiego, Wisły Płock© stylkibica.net / youtube.com/StylKibica

Stadion im. Kazimierza Górskiego, Wisły Płock© stylkibica.net / youtube.com/StylKibica

Zresztą, nie tylko budynek klubowy znika. Wraz z nim usuwane są częściowo zachodnie nasypy, a front robót przesunął się również za południową bramkę. Co prawda dobudowany w 2004 budynek zaplecza nie został ruszony, by umożliwić dalszą grę, ale za nim trwają już wykopy.

Najważniejsze prace obserwować można jednak na wschodzie i północy, gdzie powstają dwie pierwsze trybuny przyszłego obiektu piłkarskiego. W ostatnich tygodniach otrzymały pierwsze rygle zębate, na których osadzone będą sektory widowni. Do końca marca zamontowano ich już ponad 20 i tempo jest naprawdę szybkie.

Z kolei oba północne narożniki mają niemal ukończone fundamenty, więc i w tej części można spodziewać się wychodzenia konstrukcji z ziemi. Poza obrębem przyszłego stadionu instalowany jest zbiornik do zbierania wody deszczowej, który pomieści ok. 700 ton deszczówki na użytek budynku.

Przyszły stadion Wisły Płock powstaje w trybie umożliwiającym organizowanie meczów w trakcie prac, stąd zachowana niezbędna część zachodniej trybuny oraz południowy pawilon zaplecza. Docelowo jednak trybuny osiągną jednolitą wysokość i nachylenie z każdej strony, zapewniają miejsca dla 15 000 widzów. Za inwestycję płaci miasto Płock, które na projekt i budowę wydaje 166,5 mln zł.

Autor: Michał Karaś

Reklama