İskenderun Şehir Stadyumu

Pojemność12 600
Kraj Turcja
Miastoİskenderun
Klubyİskenderunspor AŞ
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt?
Czas budowy?

Reklama

İskenderun Şehir Stadyumu – opis projektu

Kiedy powstanie nowy stadion w İskenderunie?

Wizualizacje nowego stadionu w İskenderunie powstały w 2021, a procedura przetargowa na budowę ruszyła wiosną 2022. Z powodu zbyt wysokich cen zaoferowanych przez firmy, pierwsze próby wyłonienia wykonawcy zakończyły się niepowodzeniem, ale z pewnością nie jest to koniec starań o budowę nowego obiektu, tym bardziej, że w 2022 ruszyła już rozbiórka starego 5 Temmuz Stadyumu. Szacuje się, że na wybudowanie stadionu potrzebnych będzie od 12 do 15 miesięcy. Budowa zostanie sfinansowana z pieniędzy publicznych.

Jaki będzie nowy stadion w İskenderunie?

Nowy stadion ma powstać na terenie kampusu uniwersytetu technicznego, w niedużej odległości od starego obiektu, w miejscu którego z kolei planuje się budowę parku. Stadion będzie posiadał typowo piłkarski układ, bez bieżni lekkoatletycznej. Jednopoziomowe trybuny otoczą boisko ze wszystkich stron i będą mogły pomieścić 12 600 widzów, z możliwością łatwego powiększenia o dodatkowe 6000 miejsc. Dach nad trybunami wyposażony zostanie w reflektory oświetleniowe.

Pomimo piłkarskiego układu trybun, obiekt powstanie na planie owalu, a kształt dachu i elewacji, które będą się obniżać w strefach za bramkami, nada mu ciekawą, dynamiczną formę. Górna część elewacji utworzona zostanie z pięciu pierścieni, które będą opasać obiekt na całym obwodzie, dolna część fasady będzie natomiast przeszklona.

Reklama

Wizualizacje