Stadion Lekkoatletyczny w Jaworznie

Pojemność1 032
Kraj Polska
MiastoJaworzno
Kluby-
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt?
Czas budowy2016-2018
Projekt Mateusz Tański & Associates
Data projektu 2015

Reklama

Stadion Lekkoatletyczny w Jaworznie – opis projektu

Nowy stadion lekkoatletyczny w Jaworznie ma być sercem ogólnodostępnego centrum rekreacji, a jednocześnie spełniać wymogi organizacji zawodów nawet w randze Mistrzostw Polski (kat IIIB). Oczywiście stadion będzie też posiadał boisko piłkarskie. Jedna stała trybuna pomieści 1032 osoby, w większości pod dachem z lekkiej membrany.

Kolorystyka i forma są dobrane specjalnie dla podkreślenia niezwykłej okolicy, w jakiej obiekt ma powstać. Będzie zbudowany w dawnym kamieniołomie, otoczony zboczami z jasnej skały. Stąd kamienie na elewacji i kształt skały nadany trybunie, a do tego piaskowe i bladoczerwone barwy nawierzchni sportowych.

Według zwycięskiej koncepcji Mateusza Tańskiego przy stadionie mają również stanąć obiekty o funkcjach komercyjno-rekreacyjnych, np. hotel, spa, bankiety, itd. Wszystkie są proponowane do wysokości 12m i w takiej samej estetyce jak główny stadion. Te elementy nie będą jednak realizowane przez miasto, ich budowa będzie zależeć od zainteresowania inwestorów prywatnych.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2016

2015