Richmond Arena

Pojemność12 000
Kraj Irlandia
MiastoDublin
KlubySt. Patrick's FC
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt?
Czas budowy2019 - 2022 ?
Projekt David Mizrahi, HRS International

Reklama

Richmond Arena – opis projektu

Drugi pod względem skali stadion piłkarski w Dublinie ma stanąć w sąsiedztwie istniejącego Richmond Park, domu St. Patrick's Athletic. Choć leży po drugiej stronie ulicy, to administracyjnie obiekt znajdzie się na terenie sąsiedniej dzielnicy, Inchicore. Ma być częścią dużego projektu rewitalizacyjnego, zastępując częściowo zdegradowane tereny mieszkalne i rekreacyjne.

Stadion ma mieć jeden poziom podziemny, gdzie znajdzie się parking dla 350 aut. Na parterze – co w Irlandii nie było dotąd stosowane – znajdzie się przestrzeń użytkowa, w dużej mierze komercyjna. Dopiero na pierwszym piętrze pojawi się funkcja piłkarska. Tu przewidziano boisko z trybunami dla 12 tys. osób oraz kompletnym zadaszeniem widowni. Dodatkowe przestrzenie użytkowe przewidziano za północną trybuną, frontem do Emmet Road.

Jeśli koncepcja brzmi znajomo i bardzo „szwajcarsko”, to nie przypadek. Inwestorem ma być HRS, które właśnie w Szwajcarii realizowało tego typu projekty „podniesionych” stadionów, jak choćby Tissot Arena. Pomysł wydaje się trafny dla zmagającego się z brakiem przestrzeni Dublina.

Zależnie od decyzji radnych Dublina i zgody na budowę, prace mogłyby rozpocząć się w 2019 lub 2020 roku. Od tego momentu inwestor ma potrzebować 24 miesięcy na realizację.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2018