Stadio Carlo Castellani (I)

Pojemność17 500
Kraj Włochy
MiastoEmpoli
KlubyEmpoli FC
KategoriaProjekt nieaktualny
Koszt€ 10-11 mln
Czas budowy?
Data projektu 2015

Reklama

Stadio Carlo Castellani (I) – opis projektu

Empoli FC zaproponowało transformację istniejącego Stadio Carlo Castellani z zachowaniem dwóch z istniejących trybun. Zachodnia miałaby przejść rozbudowę o nowy dach i szersze zaplecze komercyjne. Wschodnia niemal w niezmienionym kształcie  stałaby się punktem odniesienia dla nowych trybun za bramkami, które wysokością miałyby się z nią zrównać.

Oczywiście nowe trybuny powstałyby po zlikwidowaniu bieżni, tuż za bramkami. W efekcie sektory wzdłuż boiska będą oddalone od murawy bardziej od tych na końcach stadionu. Nowe trybuny będą jednopoziomowe, połączone niskimi narożnikami z resztą obiektu. Wyjątkiem ma być północno-wschodni narożnik, ponieważ tam miejsca dla trybuny brakuje.

Według wstępnych wizualizacji cały stadion ma być okryty elegancką elewacją, częściowo okrywającą zresztą drogę po zachodniej stronie obiektu. Ten element może jednak ulec modyfikacji.

Cały projekt powinien pochłonąć nie więcej niż 10-11 mln €. Empoli zapewnia, że finansowanie będzie pochodzić od podmiotów prywatnych, przede wszystkim najemców powierzchni w nowych trybunach za bramkami.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2015