Los Angeles Stadium

Pojemność68 000
Kraj Stany Zjednoczone
MiastoCarson
KlubyChargers, Raiders
KategoriaProjekt nieaktualny
Koszt$ 1.7 bln / mld
Czas budowy?
Projekt Manica Architecture
Data projektu 2015

Reklama

Los Angeles Stadium – opis projektu

Koncepcja powstała w biurze Manica Architecture zakłada powstanie nowego stadionu NFL przy drodze krajowej nr 405 w Carson, Los Angeles (nieopodal stadionu LA Galaxy). Koncepcja zakłada powstanie jednego poziomu trybun okalających boisko, a nad nimi serii różnorodnych nadbudów.

Główna trybuna miałaby zawierać jeden balkon z miejscami biznesowymi oraz 5 poziomów lóż. Po przeciwnej stronie boiska zasiąść miałaby większość widzów, dzięki drugiemu i ogromnemu trzeciemu poziomowi widowni. Z kolei za jedną z bramek miałby powstać trawiasty taras umożliwiający oglądanie meczów w piknikowej atmosferze.

Estetycznie dominującymi elementami miałyby być nowocześnie ukształtowany główny budynek z biurami i strefą VIP, a także multimedialna elewacja z drugiej strony stadionu. We wstępnej fazie planowania jest najbardziej niespotykany w tym przypadku pomysł – siedziska zmieniające barwy zależnie od gospodarza. Na meczach Raiders miałyby być czarno-białe, a jasnoniebieskie na meczach Chargers. Ten efekt miałby zostać osiągnięty przez zastosowanie przezroczystych, podświetlanych krzesełek.

Koszt stadionu szacowany jest na ogromne 1,7 mld $ (6,3 mld zł). To czyni go potencjalnie najdroższym stadionem w historii świata. Oficjalnie Chargers i Raiders zapewniają, że finansowanie ma pochodzić ze źródeł niezależnych i nie obciążać podatników, jednak gigantyczny budżet budzi sceptycyzm co do realności przyjętych założeń.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2015