Stadion Garbarni

Pojemność4 500
Kraj Polska
MiastoKraków
KlubyGarbarnia
KategoriaProjekt realizowany
Koszt?
Czas budowy2016 - ?
Projekt Skoczek & Partnerzy Architekci
Data projektu 2015-2016
Adres ul. Rydlówka 23, 30-401 Kraków

Reklama

Stadion Garbarni – opis projektu

W przeciwieństwie do większości klubów w Polsce, Garbarnia Kraków samodzielnie buduje swój stadion. Inwestycja jest możliwa, ponieważ „Garca” jest właścicielem terenów samego stadionu oraz jego okolicy. Dzięki temu udało się pozyskać partnerów, którzy w zamian za przejęcie części działek pod „deweloperkę” pomogli sfinansować stadion.

Docelowe założenie to powstanie nowoczesnego stadionu piłkarskiego o III Kategorii UEFA, a więc z pojemnością 4,5 tys. widzów, sztucznym oświetleniem oraz nowoczesną infrastrukturą, w tym dwoma boiskami treningowymi. Do wschodniej trybuny, najbardziej eksponowanej, ma zostać „doklejony” potężny budynek usługowy, częściowo przeznaczony na hotel.

Pierwszy etap rozpoczął się jeszcze w 2014 roku, gdy na zachód od stadionu powstało nowe boisko treningowe, pierwsze z dwóch planowanych. W 2015 z kolei obrócono boisko o 90 stopni, przez co znalazło się prawie na osi wschód-zachód, wzdłuż Wilgi.

W 2016 na południowo-zachodnim krańcu boiska głównego stanął nowy budynek klubowy, który zastąpił miły, ale wysłużony „domek klubowy” Garbarni. Plany klubu są takie, by w pierwszym kwartale 2018 roku była gotowa pierwsza nowa trybuna (południe), a po drugiej stronie do dyspozycji kibiców będzie część starego północnego nasypu.

Budowa wszystkich trzech planowanych trybun będzie zależna od pozyskania wszystkich niezbędnych środków.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2020

2019

2017