Phoenix Rising Stadium

Pojemność21 000
Kraj Stany Zjednoczone
MiastoPhoenix
KlubyPhoenix Rising
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt?
Czas budowy?
Projekt Populous, Gould Evans

Reklama

Phoenix Rising Stadium – opis projektu

Przewidziany dla 21 tysięcy widzów nowy stadion w Phoenix ma być jednym z najlepszych w MLS przykładów dostosowania areny piłkarskiej do lokalnego klimatu. Architekci z Populous oraz Gould Evans zastosowali szereg zabiegów, by widzowie i piłkarze odczuwali jak najwyższy komfort niezależnie od pory meczu oraz panujących w Arizonie upałów.

Zadaszenie ulokowano wysoko nad trybunami, by umożliwić naturalny przewiew strefy dla widzów. Dach jest jednocześnie bardzo szeroki, dzięki czemu zacienia nie tylko widzów, ale też promenadę wokół stadionu. Dominujące przekrycie zachodniej trybuny głównej jest wyprofilowane w taki sposób, by podczas meczów rozpoczynających się o 19:00 lub później wszyscy widzowie byli okryci cieniem i nie raziło ich słońce.

To jednak nie koniec. Pod dachem zamontowane będą wiatraki, a także zraszacze z chłodzącą mgiełką. Powierzchnie chodników zmniejszono do minimum, a bezpośrednie otoczenie stadionu będzie obficie nasadzone roślinnością. W ten sposób będzie się wolniej nagrzewać, dodając jednocześnie naturalny cień. Wreszcie, wszystkie drogi dojścia zostaną odgrodzone od roślinności ścianami wodnymi – długimi fontannami, które mają chłodzić powietrze dostające się do wnętrza obiektu.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2018