Detroit MLS Stadium

Pojemność25 000
Kraj Stany Zjednoczone
MiastoDetroit
Kluby?
KategoriaProjekt nieaktualny
Koszt$ 225-250 mln
Czas budowy2018-2020 ?
Projekt Rossetti
Data projektu 2016

Reklama

Detroit MLS Stadium – opis projektu

Koncepcja została przygotowana dla miliarderów Dana Gilberta i Toma Goresa pokazuje możliwe zagospodarowanie ok. 60 tys. m2 powierzchni w śródmieściu Detroit. W miejscu nieukończonego więzienia stanowego miałby stanąć stadion piłkarski z powierzchnią ok. 47 tys. m2 (dla 20-25 tys. widzów).

Obiekt, z uwagi na ograniczenia przestrzenne, musiałby leżeć na linii wschód-zachód i miałby częściowo otwartą zachodnią stronę. Z trzech pozostałych stron trybuny mają dwa poziomy, a na zachodzie tylko dolny. Dzięki temu powstaje otwarcie na plac przed areną.

Place są zresztą kluczowym elementem obiektu rozpisanego na kilka poziomów tarasów. Najwyższy z nich to zielony park stworzony na dachu stadionu. Ze stadionem byłyby połączone trzy wieżowce o wysokości od 18 do 28 pięter: hotel, biurowiec i apartamentowiec.

Cały kompleks miałby kosztować ok. 1 mld $, z czego sam stadion to wydatek rzędu ok. 225-250 mln $. Podstawowy warunek dla realizacji projektu to jednak pozyskanie terenu z nieukończonym więzieniem od hrabstwa Wayne.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2017

2016