Oklahoma Memorial Stadium

Pojemność88 000
Kraj Stany Zjednoczone
MiastoNorman
KlubySooners
KategoriaProjekt realizowany
Koszt$ 160 mln
Czas budowy11.2015 - 2017
Data projektu 2014

Reklama

Oklahoma Memorial Stadium – opis projektu

O rozbudowie Gaylord Family – Oklahoma Memorial Stadium mówiło się od lat, ponieważ na liście oczekujących na karnety jest ok. 15 tys. widzów. Wiosną 2014 ambitny plan podciągnięcia rozmiaru do ok. 88 tys. miejsc ujrzał światło dzienne i miał być realizowany w miarę możliwości finansowych University of Oklahoma.

Niestabilna sytuacja ekonomiczna i proces sądowy związany z wykonawcą opóźniły prace i zamiast w 2014 mogły ruszyć dopiero na początku listopada 2015. By projekt nie nadwyrężył budżetu uczelni (ma być finansowany bez wsparcia publicznego czy obciążania studentów), przebudowę podzielono na dwie fazy.

Pierwsza to zabudowa narożników po południowej stronie i dobudowanie nowego centrum sportowego do trybuny południowej. W ramach tego zadania powstaną prawie wyłącznie miejsca dla bogatszych widzów, w tym 1976 foteli biznesowych w otwartych sektorach oraz łącznie 82 loże (22 zamknięte boksy i 60 półotwartych).

Do tego okazałe tarasy z widokiem na boisko, w miejscu których będzie można dostawić tymczasowe sektory w razie rosnącego zapotrzebowania na kluczowe mecze. Zaplecze dla sportowców urośnie prawie trzykrotnie (!), ale pojemność skromniej – z 82 do 84 tysięcy. Ten etap ma kosztować ok. 160 mln $ i będzie gotowy w 2016 roku.

Druga faza jest logistycznie trudniejsza i nie ma aktualnie sztywnego harmonogramu. Zakłada przebudowę części zachodniej trybuny. Jej górny poziom zostanie rozstrzelony na dwa osobne, a całość zwieńczy wysoka i rozległa wieża prasowo-biznesowa. Koszt tej fazy nie jest znany, ale może być wyższy od pierwszej.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2015