Van Donge & De Roo Stadion

Pojemność6 500
Kraj Holandia
MiastoRotterdam
KlubyExcelsior
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt?
Czas budowy2022 - ?
Projekt MoederscheimMoonen Architects

Reklama

Van Donge & De Roo Stadion – opis projektu

Wizja całkowitej przebudowy stadionu na wschodzie Rotterdamu zrodziła się z potrzeby poszukiwania przez Excelsior dodatkowych źródeł dochodu. Historycznie ich Woudestein (komercyjnie Van Donge & De Roo Stadion) to jeden z najmniejszych obiektów w zawodowej piłce w Holandii. Dlatego w grę wchodzi podniesienie pojemności o ponad 40%, do ok. 6,5 tys. miejsc. Choć przygotowano warianty przebudowy i budowy od zera, to klub skłania się ku pierwszemu rozwiązaniu.

Potencjalnie ważniejsze niż same trybuny może okazać się wszystko to, co zaplanowano wokół. MoederscheimMoonen Architects zaproponowali w każdym narożniku stadionu po jednym bloku mieszkalnym. Wszystkie mają osiągnąć wysokość poniżej 50 metrów, a w sumie zaoferują ok. 400 mieszkań. Mają to być mieszkania głównie 1-2 osobowe, przeznaczone dla studentów i młodych par, na poziomie czynszu od socjalnego po kosztowny.

Dodatkowo wokół trybun przewidziano przychodnię, centrum fitness oraz miejsce na dodatkowe powierzchnie komercyjne. Kompleks ma połączyć się z zespołem sportowym Woudestein na północy oraz kampusem uniwersyteckim na wschodzie. Właśnie na wschodzie, pod głównym placem dla pieszych, mają być zlokalizowane miejsca parkingowe.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2020