Stadio Druso

Pojemność10 000
Kraj Włochy
MiastoBolzano
KlubyFC Südtirol
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt€ 14 mln
Czas budowy03/2019 - ?
Projekt Dejaco + Partner, GMP Architekten
Adres Viale Trieste 29, Bolzano

Reklama

Stadio Druso – opis projektu

Niezwykle malowniczy Stadio Druso w alpejskim Bolzano doczeka się przebudowy, dzięki której ma spełnić normy włoskiej Serie B. Dzięki wspólnej inwestycji miasta i regionu obiekt zmieni się z lekkoatletycznego na piłkarski. Najpierw z pojemności 3,1 tys. miejsc urośnie do 5,4 tys., by następnie – po budowie nowych trybun za bramkami – osiągnąć oczekiwany pułap 10 tysięcy miejsc.

Najważniejsza zmiana będzie dotyczyła głównej trybuny, zdobionej zabytkową i monumentalną fasadą z 1930 roku. Fasadę nie tylko trzeba zachować, ale też całą połączoną z nią trybunę zburzyć i zbudować od zera znacznie bliżej boiska, już bez bieżni.

Co więcej, po raz pierwszy trybuna będzie obejmowała całą długość boiska, dlatego konieczne jest połączenie historycznej części z nowoczesną. Za tę trudną misję zabrali się architekci z Dejaco + Partner oraz słynnego GMP, z niezłym skutkiem. Istniejąca wschodnia trybuna zostanie zachowana w całości, ze swoim starym betonowym dachem. Jednak i ją czeka poszerzenie, dzięki któremu stadion nabierze prostokątnego planu.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2019