Olympic Stadium - B08

Pojemność100 000
Kraj Chińska Republika Ludowa
MiastoPekin
Kluby-
KategoriaProjekt nieaktualny
Koszt-
Czas budowy-
Pojemność 100 000 (20 000 miejsc tymczasowych)
W ramach projektu rozsuwany dach, sklepy, restauracje i inne.

Reklama

Olympic Stadium - B08 – opis projektu

Rozmieszczenie stadionu ma symbolizować wielkość natury. Stadion na tle jasnego nieba przypomina delikatny biały obłok nad zielonymi wzgórzami. Wraz z łagodną kolumną, która przenika przez obłok przywodzi wyjątkowo przyjemne skojarzenia. Wszystko to składa się na uroczy krajobraz i tworzy nową scenerię Pekinu współgrając z dotychczasową tkanką miejską, łącząc Igrzyska Olimpijskie i naturę.

Stadion jest w stanie pomieścić jednocześnie 100,000 widzów. Co więcej, 100,000 ludzi może jednocześnie wchodzić lub wychodzić ze stadionu. Widownia składa się z 3 warstw o łącznej pojemności 100,000 krzesełek, w tym 80,156 miejsc stałych (500mm szerokości, 800mm od podłoża) oraz 20,644 miejsca tymczasowe (495mmx800mm). Wraz z wysokością trybuny stają się coraz bardziej strome (to nic nowego, jednak tutaj różnice w stromości dotyczą już poszczególnych rzędów, nie są stałe dla całej korony trybuny) dla zapewnienia jak najlepszej widoczności niezależnie od zajmowanego miejsca.

Miejsca tymczasowe nie tylko mogą zostać po Imprezie zdemontowane, ale w ich miejscu może powstać muzeum sportu lub siedziba klubu sportowego.

Pełen gracji proces otwierania i zamykania dachu przypadnie do gustu widzom na całym świecie. Dwie części szklanego zadaszenia w kształcie półksiężyców zostaną umieszczone w centralnej części stałego dachu i będą przysuwały się do siebie (lub odsuwały) ruchem obrotowym.

Reklama

Wizualizacje

  
 • Olympic Stadium - B08
  ©
 • Olympic Stadium - B08
  ©
 •  
 • Olympic Stadium - B08
  ©
 • Olympic Stadium - B08
  ©
 •