Craven Cottage

Pojemność29 600
Kraj Anglia
MiastoLondyn
KlubyFulham FC
KategoriaProjekt realizowany
Koszt£ 100 mln
Czas budowy2019-2023
Projekt Populous
Wykonawca Buckingham Group Contracting

Reklama

Craven Cottage – opis projektu

W grudniu 2017 Fulham FC złożyło do gminy Hammersmith and Fulham nowy wniosek o pozwolenie na budowę trybuny głównej Craven Cottage, położonej bezpośrednio nad Tamizą. Konstrukcja o wysokości 7 kondygnacji (jedna podziemna) pozwoli podnieść pojemność stadionu do prawie 30 tysięcy miejsc.

To już drugi projekt dla tej samej trybuny, poprzedni uzyskał zgodę na budowę w 2013, ale nigdy nie doczekał się realizacji. Nowy oferuje nieco niższą konstrukcję pod względem wysokości całkowitej, a także większą powierzchnię użytkową. Łącznie powstanie 8705 miejsc siedzących, z czego połowa dla najbogatszych fanów Fulham. Konstrukcja ma także umożliwić funkcjonowanie pubów i restauracji oraz otwartego deptaka nad Tamizą niezależnie od organizacji meczów.

W ramach tego samego projektu przewidziano również poprawę zaplecza trybun północnej i południowej. Ta ostatnia straci nieco na pojemności z powodu rozbudowy zaplecza, a w obu zachodnich narożnikach powstaną pawilony możliwe do połączenia z nowymi trybunami za bramkami, jeśli te kiedyś powstaną. Znikną zachodnie maszty oświetleniowe, a te wschodnie będą wymienione na nowe.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2024

2019

2018

2017