FC Cincinnati Stadium

Pojemność26 000
Kraj Stany Zjednoczone
MiastoCincinnati
KlubyFC Cincinnati
KategoriaProjekt nieaktualny
Koszt$ 250 mln
Czas budowy18/12/2018 - 06/03/2021
Projekt Meis Architects

Reklama

FC Cincinnati Stadium – opis projektu

Choć pierwotną koncepcję stadionu FC Cincinnati pokazano dla malowniczej lokalizacji w Newport, to ostatecznie wybór padł na inny z trzech analizowanych terenów, w West End. Tutaj obiekt zastąpi lekkoatletyczny Willard Stargel Stadium oraz parkingi bezpośrednio na wschód od niego.

Zapadła również decyzja o podniesieniu pojemności z planowanych 21 do 25,5 lub nawet 26,5 tys. widzów, ponieważ frekwencja na Nippert Stadium stanowczo przerosła pierwotne oczekiwania. W odróżnieniu od pierwotnej wizji stadion będzie miał prawie zamknięty układ trybun, z uwzględnieniem ok. 3 tys. miejsc na jednopoziomowej północnej trybunie, dla kibiców dopingujących.

Podobnie do wyjściowego pomysłu z 2017, arena będzie kryta lekkim i przepuszczającym światło ETFE. Segmenty płótna będą nieregularne i stworzą dynamiczną bryłę dzięki swojemu układowi. W najwyższym punkcie (zachodnia trybuna) budynek wzniesie się na 36 metrów. Rysowany „grubą kreską” stadion stworzy Dan Meis do współpracy z lokalnym biurem Elevar.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2019

2018