FC Cincinnati Stadium

Pojemność21 080
Kraj Stany Zjednoczone
MiastoCincinnati
KlubyFC Cincinnati
KategoriaProjekt nieaktualny
Koszt$ 200 mln
Czas budowy2018-2020 ?
Projekt Meis Architects
Data projektu 2017

Reklama

FC Cincinnati Stadium – opis projektu

Przedstawiony na wizualizacjach stadion piłkarski zaplanowano u zbiegu rzek Licking i Ohio, na granicy stanów Kentucky i Ohio. W niezagospodarowanej dotąd lokalizacji miałby powstać stadion dla 25 tys. widzów ze stromą widownią na planie podkowy. Otwarta północna część miałaby oferować widok na wieżowce Cincinnati, a w przyszłości umożliwić rozbudowę do 30 tys. miejsc.

Pomimo otwartego układu trybun stadion ma mieć dach z każdej strony i lekką, przepuszczającą światło elewację, która jak kurtyna podnosiłaby się ku północy. Tym sposobem za północną bramką można stworzyć krytą powierzchnię dla kibiców lub miejsce na scenę koncertową.

Poza stadionem miałyby tu stanąć również budynki mieszkalne, biurowe, hotel oraz liczne sklepy. Koncepcja przyjmuje jednak optymistyczne założenie, że uda się pozyskać komplet terenów, które nie są wyjściowo własnością FC Cincinnati.

Wizję stworzono pod kątem zdobycia przez FCC miejsca w lidze MLS. Poza działkami w Newport analizowane są jednak dwie inne lokalizacje dla nowego stadionu: West End oraz Oakley.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2019

2018

2017