Olympic Stadium - B09

Pojemność100 000
Kraj Chińska Republika Ludowa
MiastoPekin
Kluby-
KategoriaProjekt nieaktualny
Koszt-
Czas budowy-
Pojemność 100 000 (20 000 miejsc tymczasowych)
W ramach projektu rozsuwany dach, sklepy, restauracje i inne.

Reklama

Olympic Stadium - B09 – opis projektu

Stadion Narodowy ma być tym, na którym widz powinien czuć się otaczany nie tylko przez konstrukcję obiektu, ale także przez całe jego otoczenie. Adekwatnie- przebywając poza stadionem powinien czuć emocje i zapał konkurencji odbywających się w jego wnętrzu. Dlatego projekt tworzy dwie dobrze rozłożone korelujące przestrzenie.

Wykorzystanie różnych źródeł energii zapewni dobre nasłonecznienie obiektu oraz naturalną wentylację, a także niezawodne i wydajne sposoby zarządzania kompleksem.

Ekologiczna wieża o wysokości 200 metrów jest kluczowym elementem, kwintesencją przy prezentacji założeń funkcjonowania stadionu. Cztery typy wiatraków (elektrowni wiatrowych) rozmieszczone między filarami wieży będą w stanie zapewnić energię dla funkcjonowania samej wieży oraz oświetlenia ją otaczającego.

Zadaszenie stadionu składa się z czterech części, czyli: pokrycia głównej trybuny, segmentu ruchomego, niższej części zadaszenia (nad trybunami zachodnią oraz południową) oraz pokrycia trybuny północnej. Ruchoma część może przysłonić całe pole gry i utrzymuje się na systemie szynowym ze strukturą rur pionowych oraz poziomych wysoką na 18 metrów. Zamknięty dach chroni całe boisko, a w pozycji otwartej przemieszcza się ponad dachem trybuny północnej i zostaje wystawiony poza stadion.

Reklama

Wizualizacje

  
 • Olympic Stadium - B09
  ©
 • Olympic Stadium - B09
  ©
 •  
 • Olympic Stadium - B09
  ©
 • Olympic Stadium - B09
  ©
 •