Stadion OSiR w Zamościu

Pojemność5 000
Kraj Polska
MiastoZamość
KlubyHetman Zamość
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
KosztPLN 45m
Czas budowy?

Reklama

Stadion OSiR w Zamościu – opis projektu

30 maja 2022 ogłoszono przyznanie Zamościowi dofinansowania w ramach rządowego funduszu Polski Ład, m.in. na przebudowę stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji. Szacowany koszt modernizacji obiektu to ok. 45 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie 32 mln zł, a resztę ma wyłożyć miasto. Na początku czerwca opublikowano wstępne wizualizacje ukazujące koncepcję modernizacji.

Nowa koncepcja jest zupełnie inna od poprzedniej, zaprezentowanej na początku stycznia 2021. Na podstawie przedstawionych ilustracji można wywnioskować, że planowana jest kompletna przebudowa zamojskiego stadionu. Dotychczasowe, oparte na wałach ziemnych i ciągnące się wokół całej bieżni trybuny mają zostać rozebrane. Projekt zakłada rearanżację całego stadionowego założenia.

Stadion otrzyma nowe boisko piłkarskie i ośmiotorową bieżnię lekkoatletyczną. Powstanie również nowa wieża sędziowska, kasy biletowe, toalety i inne urządzenia towarzyszące. Planowana jest także przebudowa boiska treningowego.

Wokół bieżni powstaną zupełnie nowe trybuny. Według wstępnie zaprezentowanej wizji będą się one składały z sześciu odseparowanych od siebie modułów. Po jednej stronie powstanie długa, ciągnąca się wzdłuż całego boiska, zadaszona trybuna. Po przeciwległej stronie trybuny zostaną podzielone na trzy części, z których centralny fragment będzie miał nieco inny charakter od pozostałych i jako jedyny nie będzie w pełni zadaszony. Po tej stronie, na początku łuków, powstaną również dwa ostatnie moduły trybun. Pozostała, większa część łuków pozostanie natomiast otwarta, bez miejsc dla widzów.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2023

2022