Stadion OSiR w Zamościu (Stadion Hetmana Zamość)

Pojemność7 600
4600 (Miejsca siedzące)
Kraj Polska
MiastoZamość
KlubyKS Hetman Zamość
Inauguracja 1935
Adres ul. Królowej Jadwigi 8, 22-400 Zamość

Reklama

Stadion Hetmana – opis stadionu

Stadion zamojskiego Hetmana znajduje się nad rzeką Łabuńką, w pobliżu Starego Miasta i dworca kolejowego. Ten ponad osiemdziesięcioletni obiekt jest domem nie tylko Hetmana Zamość, ale także lekkoatletycznego klubu Argos.

Historia zamojskiego stadionu sięga lat 30. XX wieku. Jego budowa rozpoczęła się już w 1935 roku z inicjatywy Komitetu Budowy Pływalni i Stadionu w Zamościu. Niedługo później odbyło się uroczyste otwarcie całego kompleksu zwanego Parkiem Sportowym, którego częścią był właśnie stadion.

W ciągu swojej historii niejednokrotnie przechodził modernizacje, w wyniku których powstały boczne boiska treningowe, została rozwinięta infrastruktura niezbędna do uprawiania lekkoatletyki, a także stopniowo zwiększała się jego pojemność.

W dzisiejszych czasach w skład stadionu, poza boiskiem piłkarskim wchodzą bieżnia tartanowa, rzutnia do rzutu oszczepem i młotem oraz skocznie do skoku w dal, wzwyż i o tyczce. Ponadto obiekt jest wyposażony w udogodnienia niezbędne do organizacji zawodów lekkoatletycznych, a także nagłośnienie i monitoring.

Centralny fragment trybuny głównej, zbudowanej od strony budynku stadionu jest zadaszony. Na utrzymanych w klubowych barwach biało-zielono-czerwonych trybunach od strony wschodniej rozciąga się napis „HETMAN”. Obiekt nie posiada sztucznego oświetlenia.

W ciągu swojej długiej historii stadion gościł głównie mecze Hetmana. W latach największych sukcesów zamojskiego klubu (1992–2003) obiekt był areną rozgrywek drugiej ligi. Ponadto w 1989 roku na stadionie odbyło się spotkanie o Superpuchar Polski, w którym Legia Warszawa pokonała Ruch Chorzów w obecności około 11 tysięcy kibiców.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2024

2023

2022

2019

2011