Stadion MOSiR w Kostrzynie

Pojemność2 800
1200 (Miejsca siedzące)
105 (Miejsca kryte)
Kraj Polska
MiastoKostrzyn nad Odrą
KlubyTS Celuloza Kostrzyn
Inauguracja 12.05.1963 (KKS Celuloza Kostrzyn - reprezentacja powiatu Łowicz)
Pierwszy mecz KKS Celuloza Kostrzyn - LZS Warta Słońsk (01.04.1962)
Czas budowy 1962-1964
Renowacje 1998, 2006-2009
Adres Niepodległości 11, 66-470 Kostrzyn nad Odrą

Reklama

Stadion MOSiR w Kostrzynie – opis stadionu

Stadion miejski w przygranicznym Kostrzynie nad Odrą był budowany w latach 1962-64 nakładem Kostrzyńskiej Fabryki Celulozy i Papieru oraz Głównego Komitetu Kultury Fizycznej i Turystyki. Pierwsze mecze na terenie dzisiejszego obiektu odbywały się jeszcze przed zakończeniem prac budowlanych na bocznych boiskach treningowych.

Pierwszy mecz międzynarodowy na stadionie miał miejsce w październiku 1963, kiedy to klub z Kostrzyna pokonał BSG Chemie Schwedt 3:0, w obecności trzech tysięcy widzów. W kolejnych latach odbywały się tam mecze drugiej ligi, które gromadziły nawet do sześciu tysięcy widzów.

W 1997 roku, w wyniku powodzi tysiąclecia, obiekt został w dwóch trzecich zalany wodą. Zniszczeniu uległa płyta boiska, a także znaczna część trybun oraz boksy dla zawodników i ogrodzenie. Rok później dokonano gruntownej odbudowy obiektu, obejmującej między innymi wymianę nawierzchni na trawiastą.

Kolejne prace na stadionie przeprowadzane w latach 2006-2009 obejmowały budowę nowej trybuny z siedziskami dla prawie tysiąca widzów, zadaszenie centralnego sektora dla kibiców, remont systemu nagłośnieniowego, budowę pomieszczenia dla obsługi stadionu oraz nowego budynku sanitarnego dla widzów.

Stadion jest całkowicie odkryty, dwie trybuny w kolorach klubu KKS Celuloza, czerwonym i niebieskim, stoją wzdłuż linii bocznych boiska. Dookoła pola gry znajduje się bieżnia lekkoatletyczna. Stadion nie posiada sztucznego oświetlenia.

Obiekt jest areną spotkań miejscowego klubu piłkarskiego, a także gospodarzem wielu miejskich imprez i wydarzeń kulturalnych. Na Stadionie Miejskim w Kostrzynie odbywały się też mecze większych zawodów sportowych, na przykład Mistrzostw Polski Kobiet do lat 19, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży czy spotkań reprezentacji Polski U15.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2018