Champion Hill

Pojemność4 000
Kraj Anglia
MiastoLondyn
KlubyDulwich Hamlet
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt?
Czas budowy?
Projekt Alan Camp Architects

Reklama

Champion Hill – opis projektu

Nowy stadion Dulwich Hamlet ma powstać niemal dokładnie w miejscu otwartego w 1912 Champion Hill. „Niemal” robi jednak sporą różnicę, ponieważ większość terenu z historycznym obiektem zostanie oddana deweloperowi Meadow Residential, który w miejscu boiska i trybuny postawi aż 6 bloków (219 mieszkań).

W zamian za możliwość budowy deweloper sfinansuje budowę nowej trybuny głównej oraz boiska z niewielką ilością miejsca dla fanów stojących wokół. To oni będą stanowić lwią większość z widowni sięgającej 4 tysięcy. Trybuna, która pomieści na miejscach siedzących 659 widzów (w tym 55 na skromnym górnym tarasie), ma oferować zaplecze sportowe i komercyjne, dzięki któremu Dulwich Hamlet będzie bezpiecznie funkcjonować na amatorskim poziomie.

Ciekawa w przypadku stadionu jest jego sytuacja prawna. Tylko trybuna będzie własnością klubu piłkarskiego, bowiem boisko to część publicznych terenów zielonych. Te z kolei w Londynie są chronione i Dulwich Hamlet otrzymało 125-letnią dzierżawę boiska pod warunkiem, że będzie ono udostępniane lokalnym uczniom bez żadnych opłat. Nic więc dziwnego, że jedynym rozsądnym wyjściem okazała się nawierzchnia syntetyczna, która pozwoli znieść codzienne obłożenie.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2020