Estádio do Pacaembu

Pojemność26 000
Kraj Brazylia
MiastoSão Paulo
Kluby-
KategoriaProjekt realizowany
KosztR$ 400 mln
Czas budowy29/06/2021 - 10/2023
Projekt Sol Camacho, Escritório Raddar

Reklama

Estádio do Pacaembu – opis projektu

Modernizacja kompleksu sportowego Pacaembu, którego najważniejszym elementem jest stadion, rozpoczęła się 29 czerwca 2021 roku od wyburzenia prostokątnej trybuny południowej (Tobogã). Powstała ona w 1970 roku, kiedy to została dobudowana do istniejącej już podkowy obiektu.

W miejscu trybuny południowej powstanie budynek wielofunkcyjny o pięciu kondygnacjach naziemnych i czterech podziemnych, o łącznej powierzchni zabudowy 44 tys. m2. W budynku znajdzie się centrum kongresowo-eventowe na 2000 osób oraz parking w podziemiach na 550 stanowisk.

Parter będzie miał połączone ze sobą obszary, takie jak przestrzeń zewnętrzna z widokiem na boisko, kryty plac z restauracjami, kawiarniami i obiektami usługowymi. Ponadto, na terenie nieruchomości powstanie centrum sportowe i największa na świecie arena poświęcona eSportowi (w całości ukryta pod wschodnią trybuną), specjalizująca się w gatunku Battle Royale z miejscami dla 2000 widzów. To wszystko stanowi pierwszy etap inwestycji.

W kolejnej fazie modernizacji dojdzie do renowacji trybuny wschodniej i zachodniej (wzdłuż boiska). Celem prac jest rozbudowa zaplecza o nowe przestrzenie użytkowe, toalety i obiekty gastronomiczne. Tam też dalej będzie działać muzeum piłkarskie.

Zabytkowa fasada stadionu w stylu art deco zostanie odrestaurowana, a sektory północne na łuku podkowy obiektu (zielony i żółty), zostaną odświeżone i zachowają swoją dawną formę.

Unowocześnione zostaną strefy prasowe, podobnie jak sala gimnastyczna, której zadaszenie składające się z drewnianych łuków, odzyska swój dawny blask. Dla VIP-ów przewidziano 25 lóż na zachodniej trybunie.

Po zakończeniu prac pojemność Estádio Municipal Paulo Machado de Carvalho ma wynosić 26 000 miejsc. To o prawie 12 000 mniej niż przed rozpoczęciem prac.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2021